What's happening?

Zobacz Trailer poniżej by dowiedzieć się gdzie obejrzeć cały film po szybkiej rejestracji::

Czarny telefon

Czarny telefon

Nigdy nie rozmawiaj z obcymi.Jun. 22, 2022USA103 Min.R
Twoja ocena 0
7 1 Ocena

Opis

Czarny telefon

Czarny telefon – Finney Shaw wychowuje się w małym miasteczku, gdzie wszyscy się znają albo ze szkoły, lub z podwórka. Chłopak nie ma lekko. Jest nieśmiały i inteligentny, co czyni go łatwym celem dla wszelkiej maści dręczycieli. Jego ojciec po śmierci żony staje się alkoholikiem i wylewa swoją frustrację na dzieci. Finney stara się nie stawiać oporu . Nie ma w sobie na tyle odwagi, by się przeciwstawić złu. Na szczęście ma młodszą siostrę Gwen , która nie pozwoli krzywdzić brata. Stanie w jego obronie, nawet gdy przeciwnik jest większy. Wszystko się komplikuje, gdy Finne zostaje porwany i wtrącony do ciemnej piwnicy, w której jest tylko stary materac i niedziałający telefon. Przynajmniej tak wydaje się tajemniczemu porywaczowi.

Reżyseri scenarzysta postanowili zekranizować jedno z krótkich opowiadań Joe Hilla – Czarny telefon ze zbioru Upiory XX wieku.  W wersji Derricksona siostra głównego bohatera ma specjalny dar. Podobnie jak jej matka miewa wizje zdarzeń, które się wydarzyły. Krótko mówiąc, jest medium. Ma tę moc dopiero od niedawna, więc nie bardzo wie, jak się nią posługiwać. Gdy jej brat zostaje porwany, usilnie stara się dowiedzieć, gdzie jest przetrzymywany. Wierzy, że ten dar pochodzi od Boga, przez co jest częścią jej trochę zaniedbanej wiary katolickiej. Zresztą dostajemy dość zabawny dialog sfrustrowanej dziewczyny z Bogiem, który niezbyt chce wysłuchiwać jej modlitw i próśb.

Również sam porywacz przeszedł pewną metamorfozę, by być jeszcze bardziej diaboliczny. Postać swoim ofiarom pokazuje się tylko w masce. I to nawet w trzech różnych konfiguracjach, co ma chyba sugerować różne osobowości zamieszkujące jedno ciało. Każda z nich jest sadystycznym mordercą, różnią się jedynie stopniem okrucieństwa wobec ofiar. Ethan Hawke jest świetny w tej roli. Przez większość filmu nie widzimy jego twarzy, ale aktor znakomicie operuje głosem, dzięki czemu wywołuje u widza ciarki. Od pierwszej minuty wiemy, podobnie jak Finney, że mamy do czynienia z diabłem wcielonym, którego należy się obawiać.

Czarny telefon
Czarny telefon
Czarny telefon
Czarny telefon
Czarny telefon
Czarny telefon
Czarny telefon
Czarny telefon
Czarny telefon
Czarny telefon
Orginalny Tytuł The Black Phone
Ocena IMDb 6.9 172,424 oceny
Ocena TMDb 7.724 4,025 oceny

Reżyser

Obsada

Mason Thames isFinney Blake
Finney Blake
Ethan Hawke isThe Grabber
The Grabber
Jeremy Davies isTerrence Blake
Terrence Blake
E. Roger Mitchell isDetective Wright
Detective Wright
Troy Rudeseal isDetective Miller
Detective Miller
Miguel Cazarez Mora isRobin Arellano
Robin Arellano
Udostępnienia0

Podobne tytuły

Annabelle Wraca do Domu – Cały Film Online – Lektor PL
Powrót klątwy
Nie patrz w dół
Naznaczony: Czerwone drzwi – Cały Film Online – Lektor PL
Egzorcysta papieża – Cały Film Online – Lektor PL
Demeter: Przebudzenie zła – Cały Film Online – Lektor PL
Piątek 13-go
Athena
Terrifier 2
Pukając do drzwi
Smakosz: Odrodzenie
Kokainowy miś
<
×