Stranger Things: Season 1

Jul. 15, 2016
Twoja ocena 0
5 1 Ocena

Stranger Things – Sezon 1

Stranger Things 1 – Akcja w Stranger Things rozpoczyna się 6 listopada 1983 roku. Will gra z przyjaciółmi w Dungeons and Dragons. Kiedy gra się kończy, żegna się ze wszystkimi i przyjaciele idą w swoją stronę. Will spotyka na swojej drodze dziwną postać. Kieruje się do domu, by szukać schronienia. Drzwi jednak same się otwierają, więc postanawia schronić się w szopie. Po błysku światła pomieszczenie pozostaje puste. Zdając sobie sprawę, że coś jest nie tak, Dustin, Lucas i Mike, przyjaciele Willa, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i rozpocząć śledztwo. Szukając w pobliskim lesie, znajdują łysą, ogoloną dziewczynę w szpitalnej piżamie. Mike prowadzi ją do swojej piwnicy.

Chłopcy dowiadują się, że ma ona na imię Eleven i że posiada zdolności psychokinetyczne.Zdruzgotana zniknięciem syna, matka Willa zauważa w swoim domu dziwne anomalie świetlne. Podejrzewa, że w ten sposób Will próbuje się z nią skontaktować. Kupuje lampki na choinkę i wiesza je zgodnie z literami alfabetu. Dzięki temu może porozumieć się z synem. Spotyka też Demogorgona, potwora, który spowodował zniknięcie Willa. Miejscowy policjant, Jim Hopper, nabiera podejrzeń wobec pobliskiego laboratorium. Stało się tak, ponieważ fragment szpitalnej odzieży został znaleziony poza placówką. Tymczasem na imprezie w domu Steve’a najlepsza przyjaciółka siostry Mike’a, Barb, zostaje porwana przez Demogorgona. Jonathan, brat Willa, robi zdjęcia porwanej dziewczynie na imprezie.

Zdjęcia Jonathana są zniszczone przez Steve’a. Nancy udaje się jednak zrekonstruować fragmenty i odkrywa, że pojawia się w nich potwór. Widzi go też biegnącego po lesie. Jonathan uświadamia sobie, że opis potwora przez Nancy zgadza się z tym, co powiedziała mu matka. Postanawiają połączyć siły i dowiedzieć się o nim jak najwięcej.

Udostępnienia0
<
×