3

Sezony i Odcinki

1Sezon 1 Jun. 08, 2022

Reżyser

Bisha K. Ali
Reżyser

Obsada

Iman Vellani isKamala Khan / Ms. Marvel
Kamala Khan / Ms. Marvel
Matt Lintz isBruno Carrelli
Bruno Carrelli
Yasmeen Fletcher isNakia Bahadir
Nakia Bahadir
Zenobia Shroff isMuneeba Khan
Muneeba Khan
Mohan Kapur isYusuf Khan
Yusuf Khan
Saagar Shaikh isAamir Khan
Aamir Khan
Laurel Marsden isZoe Zimmer
Zoe Zimmer

Opis

Ms. Marvel

Ms. Marvel – to sześcioczęściowa seria z wieloma nowymi nazwiskami. Bisza K. jest odpowiedzialny za projekt. Aki – wcześniej pracował przy Sex Education i Loki. W obsadzie znalazła się piękna Imani Velani (Kamala Khan/Miss Marvel), którą wspierają doświadczeni aktorzy. Mimo to, serial ma w sobie pewną nieskazitelność i świeżość.

Serial jest bardzo kolorowy już od pierwszej sceny. Ciągle naprzemiennie przedstawia zainteresowania i talenty Kamali oraz sposób przedstawienia historii i mocy młodej bohaterki. W dziwny sposób kojarzył mi się z bollywoodzkimi filmami, które uwielbiałam oglądać: W jednym z odcinków mimochodem wspomniany jest Shah Rukh Khan i kilka blockbusterów, w których gwiazdor występuje. Jest też znaczący pod względem portretowania i geografii historycznej rodziny Kamali. Kamala chce być normalną nastolatką, być postrzegana jako jednostka, a nie jako część społeczności. Jest też niemal psychopatką Captain Marvel i marzy o tym, by zostać superbohaterką. Kiedy przypadkiem zakłada starą bransoletkę prababci (na której było napisane, że pociera zaczarowaną lampę z dżinem w środku), jej życzenie się spełnia. W Kamali budzą się starożytne moce. Dar, a może przekleństwo?

Kamala to dziewczyna z wewnętrznymi sprzecznościami, która próbuje pogodzić swoje pochodzenie z własną osobowością i ponosi sromotną porażkę. Wisienką na torcie są oczywiście konflikty z jej matką, bo na tym musi się opierać każda teen drama. A niestety Ms. Marvel to (przynajmniej dla mnie) tylko seria dla dzieci. Bez urazy, ale ponieważ nastoletnie lata mam już za sobą, nie potrafiłam empatyzować z Kamalą – byłam tylko obserwatorką całkiem przejezdnej historii. Dzieje się tak dlatego, że fabuła znacznie bardziej skupia się na konflikcie wewnętrznym niż zewnętrznym, zagrażającym światu. I owszem, jest to tzw. origin story, czyli swoiste preludium do większych rzeczy, mające ustanowić postać nowej superbohaterki w MCU. Pokazać, że ludzie z super zdolnościami to przecież normalni ludzie. Podobnie jest ze Spider-Manem, ale spotkania Petera ze złoczyńcami mają inny rodzaj zagrożenia.

 

Ms. Marvel
Ms. Marvel
Ms. Marvel
Ms. Marvel
Ms. Marvel
Ms. Marvel
Ms. Marvel
Ms. Marvel
Ms. Marvel
Ms. Marvel
Orginalny Tytuł Ms. Marvel
Ocena TMDb 6.589 889 oceny
Pierwsza premiera Jun. 08, 2022
Ostania premiera Jul. 13, 2022
Sezony 1
Odcinki 6
Czas trwania 50 minutes
Udostępnienia3

Podobne tytuły

Por Ti
Travessia
Obi-Wan Kenobi
Wednesday
The Last of Us
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
Wiedźmin: Rodowód krwi
Mecenas She-Hulk
Ród smoka
Kung Fu Panda: Smoczy rycerz
Wikingowie: Walhalla
Równonoc lektor pl
<
×