What's happening?

Zobacz Trailer poniżej by dowiedzieć się gdzie obejrzeć cały film po szybkiej rejestracji::

Księżniczka

Księżniczka

Jun. 16, 2022USA94 Min.R
Twoja ocena 0
6 1 Ocena

Opis

Księżniczka

Księżniczka to film akcji dla dorosłych w kostiumowej otoczce. Nie jest to produkcja historyczna, a bardziej baśń lub fantasy z krwawymi motywami. Twórcy od samego początku dają dokładnie to, co pokazuje zwiastun: tylko więcej, mocniej i bez dłużyzn. Ten film to ciągła akcja, w której nie ma czasu na przerwy, rozwój postaci czy nawet nakreślenie jakiegoś tła opowieści.

Księżniczka została świadomie skonstruowana tak, jakby była grą komputerową. Tytułowa bohaterka krąży po zamku, ściera się z siepaczami okupanta, trafia na kolejnych silniejszych przeciwników, a na końcu czeka na nią typowy henchman, czyli prawa ręka głównego złego, a później boss. To nie jest zarzut, bo cel twórców jest aż nadto widoczny na ekranie, a wszystko – tak jak w kinie akcji zwykle bywa – jest tylko pretekstem do kolejnych scen z przelewem krwi. Produkcja jest na platformie Disney+, ale projekt ma wysoką kategorię wiekową, z której reżyser chętnie korzysta.

Każdy, kto oglądał wietnamską Furię, wie, że ten reżyser ma oko do scen akcji i  świetne podejście do walk. Tutaj ma trudniejsze zadanie. Walki – jak w każdym filmie akcji – muszą być widowiskowe, ale kręcone zgodnie z zasadą minimalnego ruchu, maksymalnego efektu. To sprzeczne z tym, jak walki są przeważnie kręcone (maksymalny ruch, minimalny efekt). Jak i choreografowie do tego podchodzą. Można uznać, że jest to miks dwóch podejść, dający znakomity efekt, który jednocześnie nadaje temu filmowi charakter.

Każda postać w choreografii scen walk ma swój określony i charakterystyczny styl. Co ciekawe, sceny akcji w tym filmie nie są tylko po to, by zapewnić nam rozrywkę. Są narzędziem opowiadania tej historii! One mówią nam wiele o postaciach – zwłaszcza w przypadku księżniczki (co ciekawe, nigdy nie poznajemy jej imienia) pozwalają na ukazanie jej ewolucji i dojrzewania. Reżyser ma świadomość, że akcja to nie tylko bezsensowna walka.

Księżniczka
Księżniczka
Księżniczka
Księżniczka
Księżniczka
Księżniczka
Księżniczka
Księżniczka
Księżniczka
Księżniczka
Orginalny Tytuł The Princess
Ocena IMDb 5.7 14,749 oceny
Ocena TMDb 6.868 695 oceny

Reżyser

Le Van Kiet
Reżyser

Obsada

Udostępnienia0

Podobne tytuły

Misja Mumia 2
Sisu
Teen Wolf: Nastoletni wilkołak – Film
Creed III
Kids vs. Aliens
Pinokio
Super Mario Bros Film – Cały Film Online – Lektor PL
MexZombies
Eternals
Matka – Cały Film Online – Lektor PL
Shazam! Gniew bogów – Cały Film Online – Lektor PL
LEGO® NINJAGO: FILM
<
×